Termální lázně Slovensko

Termální lázně Štúrovo

Štúrovo leží na levém břehu Dunaje na Slovensko - maďarských hranicích. Ve městě menší velikosti žije cca 11 100 obyvatel. Štúrovo je nejjižnější ležícím městem na Slovensku, které přitahuje návštěvníky svým zajímavým přírodním prostředím, historií i termálním kúpliskom. Zde začíná ohyb Dunaje s úchvatným výhledem na klasicistní baziliku v Ostřihomi. U města se vlévá Hron do Dunaje nabízejíc vynikající podmínky pro milovníky dobrodružných výletů.

Štúrovo je především známé lázeňské město. Jeho Termální koupaliště Vadaš svou kapacitou nad 10.000 návštěvníků, bazény různé velikosti a typu, krytou plovárnou, řadami bufetů, možností sportování nabízí ideální podmínky pro odpočinek milovníkům slunce a vody. Díky různorodosti je právem slavné nejen na Slovensku, ale i za hranicemi.

Rekreační areál nabízí řadu venkovních bazénů, ale k dispozici jsou rovněž vnitřní bazény. Kromě toho si malí i velcí návštěvníci mohou užívat kopu skluzavek, které jsou součástí tobogánových světu a další různé vodní atrakce. Nechybí ani sportoviště, jako jsou tenisové kurty, minigolf, či hřiště na plážový volejbal. Odvážní rekreanti mají možnost vyzkoušet si i adrenalinovou motokárovou dráhu, člunkování a šlapadla na jezeře nebo jízdu na koni. Pro děti je zde dětské hřiště, kolotoče a nafukovací skluzavka.

Pokud byste rádi strávili dovolenou na koupališti v Štúrove, je zde široká škála ubytování. Ubytovat se můžete také přímo v areálu, kde máte k dispozici několik kategorií ubytování. Najdete zde apartmány a studia u jezera, kde budete mít k dispozici i kuchyňku. Ubytovna a bungalovy jsou vhodné pro nenáročné rekreanty. Komfort a další doplňkové služby nabízí zase tříhvězdičkový hotel.

Znáte termály Veľký Meder?
1) Ideální místo pro léčení pohybového ústrojí.
2) Ideální místo pro cyklisty, rodiny s dětmi a důchodce. Nejvíce slunečních dní na Slovensku Vám vždy zpříjemní Vaši dovolenou ve Veľkém Mederu.
3) Jeden den si odskočte na výlet do starobylého města Gyor, Komárno, navštivte blízké hlavní města Budapešť, Bratislava nebo Vídeň.
4) Pobyty, akce a ubytování máte bez zprostředkovatele za nejlepší ceny.